Загальношкільні заходи

З глибокою вірою у гідне майбутнє України!

Оприлюднено

На видатну подію в історії нашої держави – 101-річницю утворення єдиної соборної України – учні миколаївської школи відгукнулись серцем.

Незабутньо, незвично і нетрадиційно відбулись святкові заходи з нагоди відзначення 101-ї річниці соборності України у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка. Саме так і виховують патріотів!

Святковий день у школі дихав сучасністю, без пафосу і бравурного офіціозу. Та якраз після такого заходу не виникає сумнівів, що ця дата сколихнула дитяче серце, знайшла у ньому відгук назавжди.

Урочистості розпочались пам’ятною подією для всієї шкільної родини – в особливій обстановці, перед погруддям Т.Г.Шевченка і строєм Державних Прапорів України восьмикласникам голова адміністрації Заводського району Віктор Дмитрук вручив паспорт громадянина України: Ксенії Поповій, Максиму Пальміну, Григорію Підкогло.

– Отримуючи паспорт громадянина України, я вдячно кланяюсь тобі, Батьківщино, і урочисто обіцяю носити його з честю, гордістю і гідністю. Своєю сумлінною працею примножувати твою славу, багатство, самостійність і незалежність, – понад усе!

Було дуже зворушливо, коли підлітки, беручи паспорт у руки, не приховуючи своєї схвильованості у голосі, гордо і впевнено один-за-одним виголошували слова, які мають великий зміст та причетність до цієї видатної дати – Дня соборності Української держави.

Молодих громадян України з важливою у їх житті подією першим привітав директор школи Андрій Анатолійович Малахов, а також шановані гості – заступник голови адміністрації Заводського району Світлана Вікторівна Чепіжко, заступник начальника Управління освіти Миколаївської міської ради Світлана Борисівна Макарова, батьки, вчителі, представники ЗМІ.

Головні урочистості відбувались у актовій залі школи. Привітав шкільну родину з державним святом Дмитрук В.М. – голова адміністрації Заводського району, зазначив, що наша сила у єдності, і тільки разом українці зможуть творити кращим сьогодення і завтрашній день України. 
Почесним гостям учні-шевченківці вручили символічні нагрудні пам’ятні знаки, кольорів нашого прапора, які виготовили на уроці трудового навчання.

Але не менше вразила і сцена, де на фоні національних кольорів красувалась інтерактивна карта України. Майже три місяці потрібно було школярам і вчителям, щоб втілити новаторську ідею. Карта наповнена довідковою інформацією про кожну область України, – від історії краю, появи герба і символіки, до героїв і видатних особистостей, які у ній народились, здійснювали трудові і ратні подвиги.

Конструкція, розміром 3,5 м на 1,3 м, буде розміщена на першому поверсі, приєднана до мережі Інтернет, і вже незабаром після презентації їй присвоять qr-коди для зчитування пізнавальної інформації через смартфон. Вона буде постійно в активному режимі, і знаючи дитячу допитливість, навіть на перерві діти зможуть збагачувати свої знання, навівши свій гаджет на ту чи іншу лампочку з qr-кодом потрібної області.

Саме для сьогоднішніх урочистостей учні підготували танок соборності, а президент учнівського самоврядування Анастасія Муха з друзями привітала шкільну родину натхненними поетичними рядками.

Кульмінаційним моментом стала драматична композиція за мотивами пісні Океана Ельзи «Мить». …Згасло світло, і якось раптово зойкнули звуки клавішів фортепіано, розлились хвилюючі акорди на весь зал..

Знайомий голос виконавця вразив ще більше, – адже з мікрофоном через увесь зал до сцени йшов директор школи Андрій Малахов, у супроводі діток з лампадками. Запанувала неймовірна тиша, і тільки почуття та музичні звуки володіли серцем…

…Напиши на чужому конверті
Те, що так у листі не згадав
І за крок до відважної смерті
Будь таким, яким Бог тебе знав
І поглянь, як навколо світає
І як сніг неймовірно блищить
Не спіши, най вона зачекає
Ще мить…

Передбачити поведінку дітей було неможливо: діти спершу несміло, а потім на весь голос підхопили пісню, і далі увесь зал співав її разом з директором школи:

… І поглянь, як навколо світає
І як сніг неймовірно блищить
Не спіши, най вона зачекає
Ще мить…
Поверни своє перше кохання
Най душа, як тоді защемить
Посміхнись ти для неї востаннє
Краще так, так хоч менше болить
І поглянь, як навколо світає
І як сніг неймовірно блищить
Не спіши, най вона зачекає
Ще мить…
Напиши на…

– Давайте схилимо голови в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за соборність і незалежність рідної країни. І вшануємо їх хвилиною мовчання, – звернувся до зали Андрій Малахов.

Ведуча заходу – вчителька Ірина Миколаївна Галушко запропонувала поставити лампадки, які діти тримали у руках, на інтерактивну мапу:

– Ці вогники – душі наших загиблих борців і воїнів за волю, соборність і незалежність рідної України. Хай вознесуться вони на небеса і стануть зорями, які будуть світити нам дороговказом у майбутнє. Те майбутнє, у якому немає воєн, несправедливості. Де на нашій землі панує мир, добро, злагода і радість.

Урочистості завершились піснею «Я люблю Україну», яку з Україною у серці співала вся шкільна родина.

З глибокою вірою у гідне майбутнє України! Єдиної, неподільної, мирної і щасливої!

Про урочистості до Дня Соборності України в МЗОШ №57 імені Т.Г.Шевченка в сюжеті НІС-ТВ.

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Фрагмент концерту до Дня Соборності України в МЗОШ №57 імені Т.Г.Шевченка.

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Фінал концерту до Дня Соборності України в МЗОШ №57 імені Т.Г.Шевченка

Опубликовано Андреем Малаховым Среда, 22 января 2020 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *